Yoğurtlu Patlıcan Salatası

Patlıcan geniş kullanım alanı ile sıcak yemekler kadar salatalara da çok yakışan bir lezzettir. Özellikle közlenmiş patlıcanla yapılan nefis tarifler iştahları kabartıp sofraları renklendirmektedir. Her masanın olmazsa olmazı olan salatalara yeni bir bakış açısı getiren yoğurtlu patlıcan salatası da en sevilenlerden birisidir.

Porsi10’un yoğurtlu patlıcan salatasını ister mangal sofralarınızda ister akşam yemeklerinizin yanında tüketebilirsiniz. Pratikliği ile zaman kazanarak keyifle günün her saatinde tadını çıkarabilirsiniz. İsterseniz sıcacık bir ekmek eşliğinde bir öğüne bile dönüştürebilirsiniz.

Yoğurtlu patlıcan salatası, Türk mutfağının sevilen meze çeşitlerinden birisidir. Bu nedenle, sıcak yaz aylarında hafif ve soğuk mezelerden hoşlananlar için en ideal seçenekler arasında yer alır.

Özellikle et, ızgara ve ana yemek çeşitlerinin yanına çok yakışan bir salatadır. Patlıcanın köz kokusunu içine alan tadı ve bu tadın yoğurtla buluşması enfes bir lezzete dönüşür.

Yoğurtlu patlıcan salatamızı, hafta sonu pikniklerinizde, mangal partilerinizde ve kamp maceralarınızda keyifle ve güvenle tercih edebilirsiniz. Porsi10 mutfaklarında özenle hazırlanan bu soğuk mezeyi pratik, kolay ve hızlı bir şekilde servis edebilirsiniz.

Enerji ve Besin Ögeleri 100 g için
Enerjı kj/kcal368 / 88
Yağ (g)5,4
Doymuş Yağ (g)0
Karbonhidrat (g)3,2
Şekerler (g)0
Lif (g)0
Protein (g)6,1
Tuz (g)0,7

İçindekiler

Süzme Yoğurt (Pastörize İnek Sütü, Yoğurt Kültürü, Laktoz), Közlenmiş Patlıcan

Tags:


error: Content is protected !!