Tavuksuyu Çorba

Genellikle soğuk havalarda daha fazla tüketilse de tüm mevsimlerde tüketilebilen ve mutfaklarda sıkça rastladığımız geleneksel lezzetlerimizden olan tavuksuyu çorba şifalı ve besleyiciliği ile ön plana çıkmaktadır.

Türk mutfağıyla birlikte hemen hemen her kültürün mutfağında tavuk çorbası bulunur.

Antik çağlardan bu yana faydaları bilinen tavuk suyu çorbası Dünya’nın en eski lezzetlerinden birisidir. Yapılan araştırmalara göre tavuk suyu çorbasının Mısır’da soğuk algınlığı için kullanıldığı, hatta ünlü bilim adamı İbn-i Sina’nın tedavi protokollerinde yer aldığı günümüze ulaşan bilgilerdendir. Tavuk Suyunun faydaları günümüzde de bilim insanlarınca kabul edilmekte, bazı hastalıkların tedavisinde yardımcı olarak hastalara sıklıkla tavsiye edilmektedir.

Özellikle bol sıvı alımı gerektiren sağlık sorunlarında tavuksuyu çorba kişilerin azalan su ihtiyacını karşılayarak, istenmeyen maddelerin vücuttan atılmasına da yardımcı olduğu bilinmektedir. Porsi10foodsolutions’un deneyimli şeflerinin taleplerinize ve size özel oluşturacağı tavuk suyu çorbası vazgeçilmez lezzetlerinizden birisi olacak.

Porsi10foodsolutions çorbalar kategorisindeki diğer çorbalarımızı da inceleyerek, misafirleriniz için hem çeşitli hem lezzetli seçimleri menünüze ekleyebilirsiniz.

Enerji ve Besin Öğeleri100 g için
Enerjı Kcal /Kj 81/336
Yağ (g)2,46
Doymuş Yağ (g)0,6
Karbonhidrat (g)0,3
Şekerler (g)0,2
Lif (g)0,05
Protein (g)14,1
Tuz (g)0,06

İçindekiler

Su, Tavuk Eti, Kuru Soğan, Tuz, Ayçiçek Yağı, Zerdeçal, Sebzeli Çeşni [İyotlu Tuz, Aroma Arttırıcı(Monosodyum Glutamat), Mısır Nişastası, Patates Nişastası, Şeker, Aroma Vericiler (Kereviz), Bitkisel Hurma Yağı, %2,8 Kurutulmuş Ve Öğütülmüş Sebzeler ( Kereviz, Havuç, Pırasa, Domates), Kurutulmuş Öğütülmüş Soğan, Kurutulmuş Öğütülmüş Sarımsak, Nane, Maydanoz, Zerdeçal, Karabiber Özütü)], Sarımsakerror: Content is protected !!