Tarhana Çorbası

Anadolu mutfağı deyince ilk akla gelen çorbaların başında gelen tarhana çorbası, yemek kültürümüzün en nadide ve şifalı çorbalarından birisidir. Orta Asya Türklerinden Osmanlı Saray mutfaklarına taşınan tarhana çorbası, kahvaltılarımıza çay kültürü girmezden önce sabahları içilen besleyici bir öğün olmuştur. Rivayete göre bir fakirin evine misafir olan Sultan Süleyman’a ikram edilen çorbayı, sultanın beğenmesi ve adını merak etmesi üzerine “dar hane (fakir çorbası)” olduğunu anlamıştır. O günden sonra saray mutfağından eksik olmayan bu çorba, zamanla dilden dile değişerek “tarhana çorbası” olmuştur.

Saray mutfaklarından günümüze dek vazgeçilmezliğini koruyan tarhana çorbası, Porsi10foodsolutions  mutfaklarında  geleneksel yöntemlerle hazırlanarak, profesyonel mutfaklara sunduğumuz gıda çözümlerimiz arasında yer almaktadır. Her tabakta aynı kıvam ve ideal lezzetiyle sıcak bir başlangıcın tadını  Porsi10foodsolutions ile pratik hale getirebilirsiniz. Özellikle, hazırlanma süresini kısaltarak size ekstra zaman kazandırıyoruz. Aynı lezzete her defasında ulaşmanızı sağlayarak, lezzetine kaliteyi ekliyoruz.

Porsi10 Tarhana Çorbası ile arzuladığınız renk ve lezzete kolayca ulaşabilir, menülerinizde yer vererek bu geleneksel çorbayı misafirlerinize ikram edebilirsiniz. Kültürümüzün tartışmasız en sevilen lezzetlerinden olan tarhana çorbası; kokusuyla, tadıyla, enfes aroması ve Porsi10foodsolutions kalitesiyle mutfaklarınızın pratik lezzetleri arasına katılacaktır. Yanına ekleyeceğiniz bir parça kızarmış ekmek ile ister sıcacık bir kahvaltı sunumunda, isterseniz yemek davetlerinizde mis kokulu bir açılış olarak servis edebilirsiniz.

Porsi10foodsolutions mutfağındaki deneyimli şeflerin, taleplerinize göre ve size özel oluşturacakları tarhana çorbası ile menülerinizin lezzetine lezzet katabilirsiniz. Porsi10foodsolutions çorbalar kategorisindeki diğer çorbalarımızı da listenize ekleyerek, misafirleriniz için hem çeşitli hem lezzetli seçimleri pratik şekilde sunabilirsiniz.

Enerji ve Besin Öğeleri100 g için
Enerjı Kcal /Kj 506/121
Yağ (g)6,9
Doymuş Yağ (g)2
Karbonhidrat (g)11,9
Şekerler (g)0
Lif (g)0,8
Protein (g)2,2
Tuz (g)1,4

İçindekiler

Su, tarhana (buğday unu, süt, maya, tuz, domates ve biber salçası, yoğurt, baharat karışımı), ayçiçek yağı, domates salçası, tereyağı (inek sütü kreması, tereyağı kültürü), biber salçası, buğday unu, tuz, kırmızı pul biber.error: Content is protected !!