Lazanya

Lazanya kökleri Orta Çağ İtalya’sına dayanan, Napoli şehri ile özdeşleşmiş bir yemektir. Zamanla yemek tercihlerine göre birçok lazanya tarifi oluşmuş olup günümüzde bildiğimiz Lazanyanın tariflerine en yakın olanı beşamel sos, domates ve kıymalı sosun bir arada kullanılmasıyla Emilia-Romagna bölgesinde ortaya çıkan fırında lazanya adını verdiğimiz tariftir.

Lezzetli olduğu kadar detaylı bir hazırlama sürecine sahip lazanyanın hamurunu hazırlamak, yaprakları açmak ve diğer malzemelerle fırına vermeden önce haşlamak gibi uzun süren bir ön hazırlık evresi vardır.

Aslında bir makarna çeşidi olan lazanya, yaprak yaprak katmanlarının arasına yayılan eti ve fırınlanması ile böreği de andıran bir yemek türüdür. Akşam yemekleriniz için besleyici, pratik ve farklı bir alternatiftir. Lazanyayı yumuşak kıvama getirerek lezzetini katlayan ayrıntılarından birisi de beşamel sosudur.

Zor ve zahmetli bir hazırlık serüveni olan lazanyayı Porsi10 lezzetleri arasına alarak, sizlere lezzetli ve pratik bir hale getirdik. Alışılagelmişin dışında bir davet sofrasıyla fark yaratmak isterseniz lazanyayı menünüze mutlaka eklemelisiniz. Çay sohbetlerinizde ve her türlü ikramlarınızda misafirlerinizin tadına doyamayacağı bir lezzet olacaktır.

Porsi10 mutfaklarında deneyimli şefler tarafından özenle hazırlanan beşamel soslu lazanya ile zamanınız size kalır, akşam yemekleriniz lezzet serüvenine dönüşür!

Enerji ve Besin Ögeleri 100 g için
Enerji kj/kcal523 / 125
Yağ (g)3,8
Doymuş Yağ (g)2,3
Karbonhidrat (g)17,6
Şekerler (g)2,7
Protein (g)6,8
Tuz (g)0,8

İçindekiler

Makarna (Durum Buğday İrmiği), Dana Eti, Domates, Süt, Soğan, Su, Domates Salçası, Havuç, Ayçiçek Yağı, Buğday Unu, Tuz, Toz Şeker, Kırmızı Pul Biber, Kekik, Karabiber, Sarımsak

Tags:


error: Content is protected !!