İtalyan Salatası

Renkli iştah açan görüntüsüyle kalabalık davet sofralarının, ailecek gidilen keyifli hafta sonu pikniklerinin, akşam yemeklerinin, beş çaylarının vazgeçilmez lezzetlerinden olan İtalyan salatası, yemeklerin yanında güzel olduğu kadar sandviçlerin içine de yakışan bir lezzet olarak ön plana çıkıyor.

Genelde Rus salatasıyla karıştırılan İtalyan salatasının en büyük farkı ise ürünlerin julyen stilinde doğranmasıdır. Porsi10 şeflerinin kaliteli ürünlerle, özenle hazırladığı İtalyan salatası iştah açıcı görüntüsü ile sofralarınızın vazgeçilmezi olacak.

Temelde Rus salatası ile çok benzeşseler de, içeriğinde bulunan salam onu Rus salatasından ayıran önemli bir ayrıntıdır. Özellikle soğuk meze olarak da tercih edilen, farklı tatların bir araya gelmesiyle oluşan nefis bir salata çeşididir.

Enerji ve Besin Ögeleri 100 g için
Enerjı kj/kcal1584/379
Yağ (g)37
Doymuş Yağ (g)0
Karbonhidrat (g)7,8
Şekerler (g)0,6
Lif (g)0,5
Protein (g)3,1
Tuz (g)1

İçindekiler

Mayonez [ Su, Ayçiçek Yağı, Modifiye Mısır Nişastası, Şeker, Sirke, Pastörize Yumurta Sarısı,tuz,kıvam Arttırıcı (Ksantan-guar-tara Gam), Aroma Verici, Koruyucu (Potasyum Sorbat-sodyum Benzoat), Asitlik Düzenleyici (Sitrik Asit), Antioksidan (Edta), Renklendirici (Beta Karoten) ], Kornişon Turşu ( Salatalık , Su , Tuz , Sirke , Asetik Asit ( E260 ), Sertleştirici Kalsiyum Klorür ( E 509 ), Koruyucu Potasyum Sorbat ( E 202 ), Piliç Salam [ Piliç Eti Ve Yağı , Su , Dana Yağı , Patates Nişastası , Soya Proteini , Baharat Karışımı , Tuz , Bitkisl Lif, Stabilizatör ( Sodyum Difosfat) , Aroma Arttırıcı ( Maya Ekstraktı ) , Tütsü Aroma Vericisi , Antioksidan ( Askorbik Asit ) , Koruyucu ( Sodyum Asetat ,sodyum Nitrit ) ], Patates

Tags:


error: Content is protected !!