Ezogelin Çorbası

Ezogelin çorbası; adını, ‘güzel gelin’ anlamına gelen ‘Ezogelin’ lakaplı bir gelinden aldığı söylenir. Rivayete göre Ezogelin’in dolabında kalan çok az malzemeden ve zorunluluktan yaptığı bu çorba, günümüze dek popülerliğini korumuş Anadolu’nun geleneksel bir çorbasıdır.

Kırmızı mercimek çorbasına benzeyen, ancak daha yoğun bir kıvamla çorbaya eşsiz bir doku verdiğimiz ezogelin çorbası, yöresel tadına bağlı kalınarak şeflerimizin yorumuyla sizler için hazırlanmaktadır. Porsi10foodsolutions mutfaklarında bol çeşnili lezzetiyle hazırlanan ezogelin, en güzel sunumlarınızın pratik ve sıcak bir başlangıcı olacaktır. Yediden yetmişe herkesin en sevdiği, dört mevsim tadına doyulamayan bu çorba, yoğun aromalı tadıyla doyurucu ve besleyici bir öğün için de ideal bir seçimdir.

Kokusuyla herkesi kendisine hayran bırakan Porsi10foodsolutions Ezogelin Çorbası, içinde bulunan zengin ürün çeşitliliği sayesinde keyifli akşam yemekleri için lezzetli  bir açılışın adı olacaktır. Üstelik sadece öğle ya da akşam yemekleri için değil, sabah kahvaltıları için de harika bir alternatiftir.

Kaliteden ödün verilmeyen Porsi10foodsolutions mutfaklarında, deneyimli şeflerimizin taleplerinize ve size özel oluşturacakları ezogelin çorbası, her daim menünüzün parlayan sıcak başlangıcı olacaktır. Porsi10foodsolutions çorbalar kategorisindeki diğer çorbalarımızı da inceleyerek, misafirleriniz için hem çeşitli hem lezzetli seçimleri menünüze ekleyebilirsiniz.

Enerji ve Besin Öğeleri100 g için
Enerjı Kcal /Kj 148/619
Yağ (g)5,2
Doymuş Yağ (g)1,4
Karbonhidrat (g)14,7
Şekerler (g)0,4
Lif (g)5,6
Protein (g)7,8
Tuz (g)1

İçindekiler

Su, kırmızı mercimek, buğday unu, ayçiçek yağı, havuç, , tereyağı (pastörize edilmiş inek sütü kreması, tuz), tuz, limon sosu [su, asitlik düzenleyici (sitrik asit), limon suyu konsantresi, şeker, limon emülsiyonu, koruyucu (potasyum sorbat-sodyum benzoat), antioksidan (askorbik asit),doğala özdeş limon aroması], kuru soğan, karabiber, kırmızı pul biber.error: Content is protected !!