Etli Pazı Sarma

Etli pazı sarma, dolmaların ve sarmaların arasında en çok bilinen ve adını duyunca bile ağızları sulandıran bir lezzetir. İtiraf edelim etli yaprak sarmasının en büyük rakiplerinden biridir. Ülkemizde özellikle Karadeniz mutfağının olmazsa olmazı olan bu sarmayı diğer sarmalardan ayıran farkıysa hafif ekşi bir tadı olmasıdır.

Porsi10 mutfaklarında özenle seçilmiş pazı yapraklarıyla etli iç pilavın birleşmesi, sizlere oldukça keyifli, lezzetli ve besleyici bir öğün sunmaktadır.

Etli sarmalar için kullanılan pazı; yaban pancarı olarak da bilinen ve genellikle ıspanak ile karıştırılan bir sebzedir. Akdeniz kökenli ve besin değeri açısından oldukça zengindir.

Türk mutfağının lezzet klasiklerinden olan etli pazı sarma, özel günlerinizde, gün programlarınızda ve davetlerinizde misafirlerinize ikram edebileceğiniz farklı ve pratik bir sarma çeşididir.

Enerji ve Besin Öğeleri 100 g için
Enerji (kJ/kcal)675/162
Yağ (g)7,1
Doymuş Yağ(g)1,5
Karbonhidrat (g)16,3
Şekerler (g)0,7
Lif (g)2,2
Protein (g)6,6
Tuz (g)1,1

İçindekiler

Domates Salçası, Pazı, Dana Eti, Su, Pirinç, Kuru Soğan, Domates, Ayçicek Yağı, Tereyağ (Pastörize Edilmiş Inek Sütü Kreması, Tereyağ Kültürü), Tuz, Kırmızı Pul Biber, Nane, Karabiber, Kimyon, Sarımsak Püresi (Sarımsak (%99,85), Asitlik Düzenleyici (Sitrik Asit), Koruyucu (Potasyum Sorbat), Maydanoz

Tags:


error: Content is protected !!