Etli Patlıcan Dolma

Taze patlıcanlardan yapılan etli patlıcan dolma, Osmanlı Saray mutfaklarında keşfedilerek geleneksel Türk mutfağında lezzetini zirveye taşımıştır. Gerek yardımcı yemekler ile gerekse ana yemek olarak sunulan ve sevilerek tüketilen dolmaların başında gelir.

Ana yemek veya ara sıcak olarak tüketebileceğiniz etli patlıcan dolması, Anadolu mutfağının beğenilerek tercih edilen lezzetlerinden birisidir.

Etli patlıcan dolmasını diğer dolma çeşitlerinden ayıran özellik ise mevsimin patlıcanlarının lezzetini bünyesinde barındırmasıdır. Taze patlıcanın iç dolgusunu oluşturan kıymalı iç harcı besleyici özelliği ile uzun süre doygunluk hissi verir.

Her damak tadına hitap eden lezzetiyle sevdikleriniz ve misafirlerinizin beğenisini kazanacak etli patlıcan dolması, her ikramda sunulabilecek nefis bir lezzet olmasının yanında öğle yemeği molalarında veya hızlıca yenilecek bir aperatif tabağında keyifle ve afiyetle tercih edebilirsiniz.

Enerji ve Besin Öğeleri 100 g için
Enerji (kJ/kcal)587 / 141
Yağ (g)4,5
Doymuş Yağ(g)1,2
Karbonhidrat (g)14,9
Şekerler (g)4,1
Lif (g)5,4
Protein (g)7,2
Tuz (g)0,9

İçindekiler

Dana Eti, Kuru Soğan, Domates, Patlıcan, Su, Pirinç, Domates Salçası, Ayçicek Yağı, Nane, Sarımsak Püresi ((Sarımsak (%99,85), Asitlik Düzenleyici (Sitrik Asit), Koruyucu (Potasyum Sorbat)), Tuz, Karabiber, Kırmızı Pul Biber, Tereyağ (Pastörize Edilmiş İnek Sütü Kreması, Tereyağ Kültürü), Kimyon, Maydanoz

Tags:


error: Content is protected !!