Etli Kuru Acur Dolma

Bugüne kadar hiç kuru acur dolması yemediyseniz sıkı durun Porsi10 Etli Kuru Acur Dolma ile harika bir lezzet şöleni sizi bekliyor! Etli kuru acur dolması, geleneksel Türk mutfağının özel lezzetleri arasındadır.

Dolmalık kuru acur, kuru salatalık olarak da bilinir. Gaziantep’de yetiştirilen lezzetli acurlar ayıklanır ve yıkanır. İplere dizilerek güneşte kurutulur.

Güneydoğu Anadolu’da sıkça yapılan kuru dolma tariflerinin de en çok tercih edilenleri arasında yer almaktadır. Her damak tadına hitap eden lezzetiyle sevdikleriniz ve misafirlerinizin beğenisini kazanacak bu tarif soğuk, sıcak demeden tüketilebilecek bir yemektir. Kuru acur dolması da hem ana yemek, hem ara sıcak olarak kullanılabilmektedir.

Klasik dolma çeşitlerinden sıkıldıysanız ve misafirlerinize farklı bir çeşit sunmak isterseniz, kuru acur dolmasını alternatifleriniz arasında düşünebilirsiniz.

Enerji ve Besin Öğeleri 100 g için
Enerji (kJ/kcal)505 / 121
Yağ (g)4,4
Doymuş Yağ(g)4,4
Karbonhidrat (g)12,3
Şekerler (g)2,4
Lif (g)2,8
Protein (g)6,3
Tuz (g)0,9

İçindekiler

Kurutulmuş Acur, Dana Eti, Kuru Soğan, Domates, Su, Pirinç, Domates Salçası, Ayçicek Yağı, Nane, Sarımsak Püresi ((Sarımsak (%99,85), Asitlik Düzenleyici (Sitrik Asit), Koruyucu (Potasyum Sorbat)), Tuz, Karabiber, Kırmızı Pul Biber, Tereyağ (Pastörize Edilmiş İnek Sütü Kreması, Tereyağ Kültürü), Kimyon, Maydanoz

Tags:


error: Content is protected !!