Etli Biber Dolma

Etli biber dolma, Osmanlı saraylarından günümüze uzanan hikayesiyle mutfaklarımızın etli ana yemekler kategorisinde kendini gösteren, doyurucu, leziz ve içeriğiyle besin değeri yüksek bir dolma çeşididir.

Porsi10 şefleri tarafından taptaze seçilen dolmalık biberlerin, kaliteden ödün vermeden hazırlanan nefis iç harcıyla doldurulması ve tabaklardaki sıcacık kokusuyla soflarınızda afiyetle yiyebilirsiniz.

Türk mutfağında genellikle ana yemek olarak sunulan etli biber dolma, isteğinize göre ara sıcak veya çay saatlerinde ikram tabaklarınızda da güzel bir alternatif olacaktır.

Porsi10 mutfaklarında deneyimli şeflerin özenle hazırladığı etli biber dolması size vakit kazandırarak, lezzeti ve kalitesiyle öncelikli tercihleriniz arasında yerini alacaktır.

Enerji ve Besin Öğeleri 100 g için
Enerji (kJ/kcal)508 / 122
Yağ (g)4,2
-Doymuş Yağ(g)1,2
Karbonhidrat (g)13,0
-Şekerler (g)2,3
Lif (g)2,7
Protein (g)6,3
Tuz (g)0,9

İçindekiler

Dolmalık Biber, Dana Eti, Kuru Soğan, Domates, Su, Pirinç, Domates Salçası, Ayçicek Yağı, Domates Salçası, Nane, Sarımsak Püresi (Sarımsak (%99,85), Asitlik Düzenleyici (Sitrik Asit), Koruyucu (Potasyum Sorbat)), Tuz, Karabiber, Kırmızı Pul Biber, Tereyağı (Pastörize Edilmiş İnek Sütü Kreması, Tereyağ Kültürü), Kimyon, Maydanoz

Tags:


error: Content is protected !!